V. Krikščiūnaitės Buitvydės tapybos paroda PRIJAUKINTI PAUKŠČIAI

VAIVA KRIKŠČIŪNAITĖ  BUITVYDĖ  –

taškavimo technikos entuziastė, 3 vaikų mama, direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir mokytoja privačioje katalikiškoje mokykloje-  Viešojoje įstaigoje Pranciškonų gimnazijoje.

Vaiva sudalyvavus taškavimo technikos mokymuose, suprato, kad ne tik pailsės, bet ir parsiveš tobulą įrankį, leisiantį atsipūsti, pasinerti į tylą ir ramybę daug daugiau nei vieną kartą. Taškavimo technikos mene  esmė procesas, nes susikaupimas ir kantrybė,  rykiuojant taškelius, neleidžia apie nieką kitą pagalvoti. Ir po poros valandų  taškavimo akyse šviesiau, o sieloje – ramiau.

 

Menininkė taškuoti pradėjusi sau, vėliau patirtimi pasidalinus įvairiuose mokymuose ir edukacijose, nuo 2022 m. sausio iki dabar yra surengusi 17 autorinių parodų. Ši 2024 m. kovo- balandžio mėn paroda jau aštuonioliktoji.

 

Paroda ,,Prijaukinti paukščiai’’ mišria technika su taškavimo elementais sukurtų piešinių kelionė. Autorės žodžiais : ,,Ši paroda apie paukščius. Ne apie tuos, kurie išskrenda, apie tuos, kurie pasilieka. Apie jų mokymąsi skristi, pakilimus ir nusileidimus, apie sužeistus sparnus, apie sukimąsi ratu ir nerandančius laiko nutūpti, apie nepanašius į save, apie netektis ir atradimus, apie prinokusio grūdo rinkimą ir dalinimą.“

 

Parodos tematika žmogaus išgyvenimai, tik jie čia persipina su paukščio vaizdiniu. Tai žmogus virsta paukščiu, tai paukštis virsta žmogumi…

Kiekvienas kūrinys atskleidžia skirtingą žmogaus-paukščio vidinį pasaulį, jo jausmus, išgyvenimus ir kovas. Naudodama įvairias piešimo technikas, autorė siekia  perteikti žmogaus patirtis, atskleisti paraleles tarp žmogaus ir paukščio..

Vaiva šios parodos metu siūlo pamiršti ,,gražu’’/ ,,negražu’, kviečia stebint darbų spalvas, linijas, nuotaiką, emociją, atrasti save.

Paroda ,,Prijaukinti paukščiai’’ – tai ne tik piešinių kolekcija, tai kelionė į savęs pažinimo ir atjautos pasaulį.

Organizatoriai turi teisę keisti parodos veikimo laiką.

Data

Kov 15 2024 - Bal 15 2024
Expired!

Laikas

8:00 - 12:00

Vieta

Kultūros centro Vitražo salė II a.
Eiti prie turinio