Tautodailininkės Birutės Šeputienės šiaudinių sodų paroda

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Skuodo sekcijos tautodailininkių Birutės Šeputienės ir Elvitos Šeputaitės kūrybinių darbų paroda ,,Lietuva mano širdy“. Parodoje eksponuojami tradiciniai šiaudiniai sodai ir popieriaus karpiniai. Abi tautodailininkės gyvena ir kuria Skuode, savo kūrybiniais darbais jau ne vienus metus garsina Skuodo vardą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Tautodailininkė Birutė ne tik riša šiaudinius sodus ir žvaigždes, bet dar pina ir audžia vytines juostas, šio amato išmoko savarankiškai. Nuo 2008 m. dalyvauja parodose. Surengė 10 personalinių juostų ir   12  šiaudinių sodų parodų. Kasmet dalyvauja „Aukso vainiko“ parodose – konkursuose, bendrose parodose. Kartu su dukra karpytoja  Elvita rengia bendras juostų ir karpinių parodas. Pintas juostas pristatė tarptautiniame folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ parodoje, o tarptautinio nematerialaus kultūros paveldo festivalio „Lauksnos“ parodoje „Sakralumo jungtys. Kalviškoji kryždirbystė ir šiaudiniai sodai“ pristatė sodus, iš kurių vieno aukštis daugiau nei 2 metrai.

Šiaudiniai sodai yra viena gražiausių paprotinės liaudies dailės rūšių. Jie buvo rišami visoje Lietuvoje, vadinti liktoriumi, voru, dangumi, rojumi. Šiaudinis sodas turi sakralią reikšmę. Seniau kabindavo virš kūdikio lopšio, vestuvinio stalo, puošdavo namus ruošiantis Kūčioms ir Velykoms. Šioje parodoje eksponuojami tradiciškai rišti sodai, puošti paukščiais, angeliukais, saulutėmis. Tautodailininkė Birutė sodus riša nuo 2016 metų, rengia personalines parodas, veda edukacijas. Sodų rišimo išmoko iš savo mamos Anastazijos, kuri taip pat rišo sodus ir pynė šiaudines skrybėles. Vienais metais, kai užderėjo puikūs kvietrugiai, tautodailininkė Birutė prisiminė, kaip šiaudinius sodus rišo jos mama Anastazija. Atgaivindama prisiminimus surišo – užaugino pirmąjį sodą. Medžiagą sodų rišimui užsiaugina bei pasiruošia pati – užsiaugina nuo grūdo iki tinkamo šiaudo sodo rišimui: nukerta, išdžiovina, susikarpo tam tikro ilgio šiaudeliais.

Data

Vas 15 2023 - Kov 15 2023
Expired!

Laikas

10:00 - 17:00

Vieta

Kultūros centro II a. fojė
Kategorija