Tapybos darbų paroda PRISILIETIMAI

Tapybos darbų „Prisilietimai“ autorė – dainų kūrėja ir atlikėja – Žydrė Adomaitienė, kilusi iš nuostabaus Pamario krašto – Šilutės, apjuostos upėmis, įtekančiomis į Nemuną ir marias. Žydrė mąsto: „Gal potvynių vandens užliūliuota, netikėtai, fantazijų įkvėpta, pasineriu į muziką ir tapybą?“

Nuo 1989 m. autorė dirba pedagoginį darbą Šilutės meno mokykloje, muzikos subtilybių moko vaikus, o kartu kuria ir vaikiškas, valiūkiškas, mažųjų dėmesį patraukiančias, dainas.

Atlikėja yra išleidusi du autorinius kompaktinius diskus: „Tu negirdėjai“ (2014), „Atspindžiai“ (2019), o trečias, skirtas vaikams, greitu metu džiugins mažųjų širdis.

Noras tapyti Žydrę taip stipriai užbūrė, kad paveikslų kolekcijoje netikėtai atsidūrė apie 80 darbų. Nuo 2022 m. gegužės mėn. iki dabar jau surengtos aštuonios autorinių tapybos darbų parodos. Pirmoji autorinių tapybos darbų paroda „Visiškai laisvai. Pirmieji kartai“ eksponuota Rusnės salos etnokultūros ir informacijos centre, antroji – Juknaičių kultūros namuose, trečioji – Šilutės r. savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale ir Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre, ketvirtoji – Žemaičių krašto etnokultūros centre, Žemaičių Naumiestyje, penktoji – Šilutės r. savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Taip pat darbai buvo eksponuojami Šilutės teismo rūmuose, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje, Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio bibliotekos Drevernos filiale ir Drevernos kultūros namuose. Autorės tapybos darbuose dominuoja Lietuvos ir egzotiškų šalių gamtos vaizdai, portretai, jausmų ir nuotaikų žaismas, romantika, abstrakcijos, muzikos instrumentai.

Atlikėja yra ištikima ne tik įvairių šalies dainuojamosios poezijos festivalių, bet ir Kretingos miesto Bardų vakaro „Baltas paukštis“ dalyvė, kuriame kiekvienais metais kretingiškius džiugina savo naujais muzikiniais kūriniais, o šį kartą ji su mumis dalinasi tapybos šedevrais. „Nebijau parodoje parodyti pirmuosius darbus, kada nedrąsiai pradėjau tapymo bandymus, dalinuosi su žiūrovais chronologiška darbų seka, nes noriu paskatinti abejojančius savo galimybėmis išpildyti slapčiausias svajones tapyboje, rasti mene nusiraminimą, maloniai leisti laisvalaikį, suteikti aplinkai naujų spalvų. Drobė, dažai, teptukai mane užbūrė, įmetė į nesibaigiančius kūrybos vandenynus… Galbūt aplankius parodą, jus taip pat užvaldys noras kurti…“, – viltingai mąsto Žydrė.

Parodos autorės Žydrės Adomaitienės kontaktai:

mob. +370 646 41968, el.p. [email protected]

Data

Kov 07 2023 - Bal 28 2023
Expired!

Laikas

17:00 - 18:30

Vieta

Kultūros centro Parodų salė
Eiti prie turinio