Jurgiui Račkauskui – 100

Kretingos rajono Garbės piliečio, tautodailininko, tapytojo peizažisto Jurgio Račkausko 100-osioms gimimo metinėms skirta tapybos darbų paroda šiuo metu veikia Kretingos rajono kultūros centro Parodų salėje.

Jurgio Račkausko gyvenimo pašaukimas, prasmė, viltis ir džiaugsmo šaltinis buvo tapyba. Senos sodybos, Minijos vingiai, gamta įvairiais metų laikais. Tokią Karteną ir jos apylinkes į drobes perkėlė Kartenoje gyvenęs tapytojas Jurgis Račkauskas (1923 – 2008).

1977 m. tapo Liaudies meno draugijos nariu (dabar Lietuvos tautodailininkų sąjunga). Lankė Klaipėdos Žvejų kultūros rūmų dailės studiją „Guboja“, tobulinosi kasmetiniuose studijos organizuojamuose pleneruose. Dalyvavo tapytojų kūrybinėse stovyklose: Rusnėje, Plateliuose, Žemaičių Kalvarijoje. Suruošė personalines tapybos darbų parodas Kartenoje, Kretingoje, Klaipėdoje, Plungėje, Telšiuose, dalyvavo parodose Vilniuje, Mažeikiuose, Maskvoje. Nemažai jo kūrinių iškeliavo į  Latviją, Estiją, Baltarusiją, Moldaviją, Rusiją, Švediją, Vokietiją, Lenkiją, Kanadą, JAV, Kolumbiją. 1985 m.  paveikslas „Platelių apylinkės“ buvo eksponuotas parodoje Japonijoje ir apdovanotas diplomu. Menininkas pats suskaičiavo, kad jis nutapė apie 1000 paveikslų.

Gyvenimo kraičio skrynioje daug gražių gyvenimo metų sukrovęs, Jurgis Račkauskas buvo ne tik tapytojas, bet ir režisierius, scenografas, aktorius, poetas.

Už viso gyvenimo kūrybinę veiklą, kuri leido pažinti, saugoti, puoselėti lietuvių liaudies tradicijas, padedančias išlaikyti nacionalinės kultūros tapatumą, tautos dvasią, už Kretingos vardo garsinimą respublikoje ir pasaulyje, 2002 m. gegužės 30 d. Kretingos rajono savivaldybės tarybos sprendimu  tautodailininkui tapytojui Jurgiui Račkauskui suteiktas Kretingos rajono Garbės piliečio vardas.

Šioje parodoje eksponuojami paveikslai saugomi Kretingos muziejuje.

Data

Sau 10 2023 - Vas 28 2023
Vyksta šiuo metu...

Laikas

8:00 - 17:00

Vieta

Kultūros centro Parodų salė
Kategorija