Fotografijų paroda ,,Smėlynuose užpustytas laikas”

Tai 2-oji autorinė Anedos Antanavičiūtės fotografijų paroda ,,Smėlynuose užpustytas laikas“, skirta mylimiausiai vietai Lietuvoje ir  Tėvui atminti.  Tėvukui už saugią vaikystę, tikrajai Meilei W, draugui fotografui F.S.

Kuršių nerijos pagrindinė vertybė yra kopos, atviros erdvės. Čia gyvena išskirtinės, tik šiam kraštui būdingos augalų ir gyvūnų rūšys. Miško ir pievų augalija natūraliai plinta į atviras teritorijas, užgoždama mažesnius augalus. Taip, laikui bėgant, kopos apželia krūmais ir medžiais ir tampa mišku. Norint išlaikyti Kuršių nerijai būdingas atviras smėlynų buveines, kiekvieną rudenį Pilkosiose kopose raunamos jaunos pušaitės, šalinami invaziniai augalai, vykdomi kiti gamtotvarkos darbai.

Kuršių nerijos geologinių ir geomorfologinių tyrimų pradininkai buvo XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje čia dirbę Prūsijos mokslininkai. Šie tyrimai nepraranda aktualumo ir mūsų dienomis. Jie ne tik suteikia naujos informacijos apie šiuo metu čia vykstančius procesus, bet ir leidžia pažvelgti į tolimesnes Kuršių nerijos perspektyvas. Kuršių nerija – unikalus gamtos objektas, prieš dešimt  metų įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, gausiai lankomas turistų bei poilsiautojų. Ypač daug dėmesio sulaukia atviros balto judančio smėlio kopos. Jei pažvelgsime į XX a. nuotraukas, atvirukus, brošiūras, reklamines skrajutes ir jas palyginsime su šiandien daromomis, pamatysime, kad tema nesikeičia – keičiasi tik vaizdas jose. Žmones masina akinamai baltas smėlis. Deja, dėl įvairių klimato bei antropogeninių pokyčių kopos nyksta. Todėl aktualu ne tik vertinti esamą situaciją, bet ir kurti galimų pokyčių prognozavimo modelius.

Paroda veiks iki 2023 m. vasario 14 d. Maloniai kviečiame apžiūrėti parodą.

Data

Sau 05 2023 - Vas 14 2023
Vyksta šiuo metu...

Laikas

8:00 - 18:00

Vieta

Kultūros centro Vitražo salė II a.
Kategorija