Skip to content Skip to navigation

Šokių grupė ,,Latino damos" iškovojo pirmą vietą

Pateikta: 2019-02-12 13:47 (atnaujinta: 2019-02-26 11:11)

„Stintapūkio“ šventėje Nidoje nuaidėjo jau penktą kartą suorganizuotas šokių festivalis „Gintarinė žiemužė 2019“. Jame dalyvavo prieš kelis mėnesius susikūrusi Kretingos rajono kultūros centro šokių grupė „Latino damos“ ir iškovojo pirmąją vietą.

„Latino damoms“ tai buvo pirmasis konkursas, todėl prieš jį merginos labai jaudinosi ir jautėsi tam tarsi nepasirengusios. „Tik viena grupės narė yra anksčiau šokusi liaudies šokius, o visos kitos prieš tai nėra turėjusios nieko bendro su šokiais“, – grupės pradžią priminė Kretingos rajono kultūros centro šokių vadovas Tadas Romeika.

Festivalyje kolektyvai atliko įvairaus stiliaus šokius. „Vertinimai buvo įdomūs. Daugiausiai dėmesio buvo skiriama meniniam lygiui: muzikos pasirinkimui, šokio judesių suderinimui ir panašiai, – vertinimo kriterijus įvardino T. Romeika ir tęsė: – Po festivalio mus pakvietė vykti į Kroatiją, kur „Latino damos“ turėtų parengti 20 minučių pasirodymą. Šis laimėjimas, manau, suteikė joms drąsos ir paskatino nebijoti dalyvauti festivalyje kitoje šalyje, todėl birželio mėnesį ten išvykstame.“

Festivalyje „Gintarinė žiemužė“ dalyvavo 42 šokių kolektyvai iš visos Lietuvos, du atvyko ir iš Kaliningrado.