Skip to content Skip to navigation

N. Gedminas - festivalyje ,,Teatrinė revoliucija" Tiumenėje

Pateikta: 2019-11-26 11:00 (atnaujinta: 2019-11-27 11:06)

Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas lapkričio pradžioje jau pajuto gilią Rusijos žiemą, – jis pabuvojo Tiumenėje surengtame Pasauliniame jaunimo teatrų festivalyje „Teatrinė revoliucija“ ir iš ten grįžo kupinas kontraversiškų įspūdžių.

Atliko misiją „teatras be sienų“

Įdomu tai, kad pasauliniame festivalyje, į kurį Tiumenės teatras pakvietė keliasdešimt kolektyvų, be Rusijos, dar – iš Armėnijos, Gruzijos, Vokietijos, Čekijos, Vengrijos, Graikijos, Lietuvos, Estijos, net – tolimosios Malaizijos, kretingiškis atstovavo ne Lietuvai, bet Estijai. Mat, buvo pakviestas kaip estų Rakverės miesto teatro „Charakteris“ režisierius, prieš dvejus metus ten pastatęs spektaklį „Ką jai pasakyti, arba apie sraigę“. O Lietuvai atstovavo Telšių Žemaitės teatro jaunimo grupė „Savi“.

Paklaustas, kaip lietuvių teatras atrodė daugumos rusų kolektyvų fone, N. Gedminas atsakė: „Jaunimas – susižavėjęs, analizavo detales ir simbolius, rašė įdomius atsiliepimus internete. Tačiau vyresnioji karta – režisieriai ir ekspertai, tarp jų – ir iš Maskvos, buvo santūrūs.

Režisierius Nerijus Gedminas (kairėje) įdėmiai stebi su estų kolektyvu paties sukurtą ir Rusijos publikai pristatytą spektaklį „Ką jai pasakyti, arba apie sraigę“, išsiskiriantį šviesos žaismu bei simbolių gausa.

Europiečių teatras jiems nėra priimtinas. Nors viena šio festivalio organizatorių, sena kretingiškių režisierių Algimanto Verbuto ir Auksės Antulienės bičiulė režisierė kritikė Ala Zorina pasakė: „Nekreipk dėmesio, aš viską supratau. O jie analizavo tavo „Sraigę“ kaip profesionalų darbą.“

N. Gedmino spektaklis, pastebėjo A. Zorina, atliko misiją „teatras be sienų“, nes kurtas 4 kalbomis: režisierius – lietuvis, aktoriai – estai, o repeticijos vyko ir rodomas rusų ir anglų kalbomis.

 

(Iš raj. laikraščio ,,Pajūrio naujienos")