Skip to content Skip to navigation

Jaunimo teatras „Atžalynas“ minėjo 40-ąjį jubiliejų

Pateikta: 2019-02-06 14:09

Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ savaitgalį minėjo 40-ąjį jubiliejų – dvi dienas esami ir buvę atžalyniečiai bendravo, dalijosi maloniais ir linksmais prisiminimais, džiaugėsi bendryste. Pirmadienį aplankius teatro vyriausiąją režisierę Auksę Antulienę šventinės emocijos dar buvo čia pat: pašnekovė daug šypsojosi, dėkojo visiems, drauge kūrusiems šventę, tačiau kartais mūsų pokalbį pertraukdavo ir reikšmingos tylos pauzės, liudijančios apie renginio pabaigą ir skaidrų ilgesį tų, kurie dar neseniai stovėjo šalia. „Buvo jautrus, smagus, nuoširdus susitikimas. Daug emocijų, ir visos jos labai labai geros. Tai turbūt yra pats nuostabiausias dalykas, ką mes galime vienas kitam duoti“, – sakė A. Antulienė. Oficiali „Atžalyno“ gimimo diena – sausio 30-oji: tą 1979-ųjų dieną kretingiškis Algimantas Verbutas oficialiai įkūrė šį vaikų ir jaunimo teatrą. Kaip pasakojo A. Antulienė, iš tikrųjų A. Verbutas teatrinę veiklą Kretingoje vykdė jau anksčiau, nuo 1976-ųjų, kuomet tuomečiuose Kultūros rūmuose buvo įkurta moksleivių dramos studija. Savo pažintį su teatru ir pati A. Antulienė pradėjo būtent „Atžalyne“: „A. Verbutas buvo mokytojas didžiąja prasme: mes mokėmės ne tik teatro meno, jis buvo ir gyvenimo mokytojas“, – kalbėjo ji. Pašnekovės teigimu, šis teatras yra vienas seniausių visoje Lietuvoje.

Kaip atskleidė A. Antulienė, įvykęs jubiliejus ir gautas grįžtamasis ryšys praturtina, įkvepia dirbti toliau. Ne vienas buvęs atžalynietis, džiaugėsi teatro vadovė, savaitgalį minėjo, kad eidamas į „Atžalyną“ tapo geresnis. „Teatre vaikai turi galimybę įlįsti į kito kailį. Repetuodami paliečiame labai daug socialinių temų. Nėra blogiečių ir geriečių vaidmenų – mokomės suprasti, kas privertė pasielgti neteisingai, stengiamės įlipti į „kito batus“.

Pirmadienį, nurimus jubiliejaus šurmuliui, atžalyniečiai ilsėjosi, o netrukus ir vėl kibo į širdžiai mielus teatro darbus – ir vyresniųjų, ir jaunesniųjų trupės šiuo metu stato naujus spektaklius. Ir artimiausiu metu planuoja kviesti į premjerą