Skip to content Skip to navigation

7-ąjį kartą ant ,,Balto paukščio" sparno

Pateikta: 2019-05-30 09:47 (atnaujinta: 2019-05-30 09:55)

Įsibėgėjant Kretingos miesto šventės renginiams, liks nepamiršti ir dainuojamosios poezijos mylėtojai, kuriuos birželio 7-tą dieną 19.00 val., 7-ąjį kartą į erdvę prie Vaidilos skulptūros sukvies bardų muzikos koncertas ,,Baltas paukštis“.

2013-aisiais metais Kretingos mieste rajono Kultūros centro iniciatyva pradėtas organizuoti dainuojamosios poezijos vakaras ,,Baltas paukštis“ įgavo savas tradicijas ir prigijo kretingiškių širdyse. Tai rodo, kad Kretingos rajono gyventojai – meniškos sielos žmonės, kurie yra ne tik aktyvūs muzikinio vakaro klausytojai, bet ir atlikėjai, gebantys nustebinti žiūrovą vis naujomis savos kūrybos spalvomis.
Turbūt šitas žanras žiūrovui patrauklus todėl, kad atlikėjas tarsi tampa vakaro draugu, gebančiu gyvai – poezijos ir muzikos sintezėje – betarpiškai bendrauti su klausytojais, atverti jiems giliausius sielos džiaugsmus, nuoskaudas, sarkastiškai pažvelgti į nūdienos visuomenės aktualijas, kviesdamas susimąstyti, koks gražus ir margas pasaulis, kurį papuošia skirtingos asmenybės, kupinos unikalių idėjų, atradimų, kūrybos.
Šešerių metų muzikinių ,,Balto paukščio“ vakarų stotelėse kretingiškiams jau teko susitikti su profesionalais bardais: Virgiu Stakėnu, Agne ir Giedriumi Arbačiauskais, Gediminu ir Ainiumi Storpirščiais, Povilu Girdeniu, Adolfu Nausėda, Linu Švirinu, Mindaugu Valiuku, Andriumi Kulikausku, Dariumi Žvirbliu, Vilija ir Ramūnu Šepučiais, Kazimieru Likša, Domantu Razausku ir, žinoma, ištikimiausia šio vakaro atlikėja, kiekvienais metais neatlygintinai dovanojančia savo kūrybą kretingiškiams – Žydre Adomaitiene.
Šiemet septintojoje muzikinėje stotelėje savo kūryba žiūrovus žavės du išskirtinio jautrumo ir talento menininkai – aktorė Ilona Balsytė ir gitaros virtuozas Martynas Kuliavas, jie pakvies į teatralizuotą koncertą, kuris padės gyvai susitikti su žinomais artistais bei jų pristatomais ir mums gerai atpažįstamais personažais. Taip pat klausytojai galės pasimėgauti nuostabia muzika, pamiršti kasdienius rūpesčius bei personažuose atpažinti patys save.
Ilona Balsytė – aktorė, kuri dainuodama teatre pajuto visiems taip reikalingą gyvenimo džiaugsmą. Martynas Kuliavas – gitaros virtuozas, kuris savyje atradęs kompozitoriaus talentą siekia, kad muzikos pasaulis būtų artimas ir atviras visiems.
Nuo profesionalų neatsiliks ir vietos – Kretingos rajono kūrėjai-menininkai, kurie klausytojams pristatys naujus savos kūrybos atspindžius. Bardų muzikos vakare koncertuos: Raimondas Grabys,  Angelė Joknytė, Audra Smilgė (fleita, violončelė), Valdas Šličius (klavišiniai) ir Audrius Šalnis (perkusija), pirmą kartą debiutuos šeimyninis duetas - Romas Bružas ir Arnoldas Bružas (klavišiniai) bei Rimantas Varkojus.
Vakaro muzikinę programą papuoš Klaipėdos lėlių teatro įkūrėjas, muzikantas ir dainininkas Vytautas Kairys su žmona Justina. Ir šiemet savo nuoširdumu bei išskirtinio balso tembru kretingiškius žavės Žydrė Adomaitienė.
Ne už kalnų mūsų laukia ypatingas vakaras, neformalus susitikimas su žinomais menininkais, atversiantis visus kelius pajusti magišką meno poveikį mūsų širdims bei meilę ir pagarbą gimtojo krašto ir Lietuvos kūrėjams.
Kad vakaras būtų dar jaukesnis ir šiltesnis, nepamirškite paklotų, skraisčių, pagalvėlių, kurios padės patogiai įsitaisyti ant pievos ir mėgautis nuostabios muzikos akordais. Sušilti padės kava ir arbata. Mieli kretingiškiai, birželio 7 d. 19.00 val. visų laukiame bardų muzikos vakare.

Kretingos rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrai Vita Urbonienė