Skip to content Skip to navigation

Teatro ,,Low Air" spektaklis ,,Kelionė namo"

Data: 
2019-11-18 18:30

Meno akcijos KITA ERDVĖ. [3º] VAKARŲ KRANTAS renginys

Bilieto kaina: 8 Eur

Meno akcijos KITA ERDVĖ. [3º] VAKARŲ KRANTAS renginys

Teatro "Low Air" spektaklis "Kelionė namo"

 

Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius plačiam žiūrovų ratui yra žinomi kaip, viename televizijos kanale transliuojamo, projekto „Šokių revoliucija“ komisijos nariai. Tačiau teatro gerbėjų auditorijai jie, visų pirma, yra, prieš septynerius metus įkurto, pirmojo Lietuvoje urbanistinio šokio teatro „Low Air“ vadovai. Jų spektakliai sulaukė užsienio kritikų ir profesionalų dėmesio gastrolėse Izraelyje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV, Kinijoje, Bulgarijoje, Švedijoje, Islandijoje, Škotijoje, Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Ukrainoje, Lietuvoje šokėjai įvertinti dviem „Auksiniais scenos kryžiais“, apdovanoti „Boriso Dauguviečio auskaru“, Jaunojo menininko premija. Nuo 2017 m. kolektyvas yra pelnęs Vilniaus miesto šokio teatro vardą.
Šiais metais “Low Air” teatras pirmą kartą atvyks į Kretingą ir žiūrovams pristatys Vido Bareikio režisuotą spektaklį “Kelionė namo”. Spektaklyje kartu su šokėjais A. Gudaite ir L. Žakevičiu vaidina ir žinomi vyresniosios kartos Lietuvos aktoriai Larisa Kalpokaitė bei Jonas Braškys.
Pasak režisieriaus Vido Bareikio, „Kelionė namo“ yra spektaklis apie vaikystės namus, mėginant galvoti, kas jie yra, kada iš jų išeiname ir kodėl sugrįžtame: „Nors gyvenu vos už kelių kilometrų nuo savo tėvų, labai dažnai galvoju, kodėl ta „kelionė namo“ yra tokia sunki? Iš kur kyla tas nesusikalbėjimas ir skirtumai tarp tėvų ir vaikų? Kas būtų, jei vieną dieną susėstume ir apie viską išsikalbėtume? Taip, kaip artimiausi žmonės“, – klausia spektaklio režisierius.
„Kelionėje namo“ susijungia skirtingos meno sritys: šokis, vaidyba, muzika ir literatūra. Spektaklio ašis – tėvų ir suaugusių vaikų santykiai bei pastangos kalbėtis apie tai, kas skaudu, nutylima, bet tikra, – ko nedrįstame ar nemokame vieni kitiems pasakyti.

Bilieto kaina - 8 Eur.
Meno akcijos KITA ERDVĖ. [3º] VAKARŲ KRANTAS renginys
Projekto rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba,
Kretingos rajono savivaldybė,
UAB P. Varkojis ir kompanija.