Skip to content Skip to navigation

Trečioji ,,Aukso paukštė" parskrenda į Kretingos kultūros centrą

Pateikta: 2015-01-29 14:10 (atnaujinta: 2015-02-20 09:18)

Šiemet jau  šešioliktą kartą Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtų mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimų „Aukso paukštė“ nominacijomis buvo įvertinti labiausiai nusipelnę šalies folkloro, liaudiškos muzikos, vokaliniai, liaudiškų šokių ansambliai, chorai ir teatrai.

„Aukso paukštės“ apdovanojimai meno kolektyvams teikiami už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų, seminarų inicijavimą. Laureatus rinko kiekvieno žanro kolektyvams vertinti sudaryta kompetentinga komisija.

Geriausio mėgėjų teatro ir vadovo nominaciją pelnė du kolektyvai – Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras ir jo vadovai Nerijus Gedminas, Donatas Žilinskas ir Varėnos kultūros centro Matuizų filialo teatras „Giraitė“ bei jo vadovė Irena Čeplikienė.

Nominacija ,,Aukso paukštė" jau yra apdovanoti Kretingos rajono kultūros centro kolektyvai : vaikų ir jaunimo teatras - studija ,,Atžalynas" (rež. A. Antulienė, A. Verbutas) bei kamerinis choras (vad. T. Ambrozaitis).