Skip to content Skip to navigation

Teatru ir toliau garsins Kretingą

Pateikta: 2017-11-15 10:25 (atnaujinta: 2017-11-15 10:31)

Vilniuje įvykusiame Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos (LMTS) suvažiavime, renkant naują tarybą, Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausioji režisierė Auksė Antulienė buvo išrinkta viceprezidente. Prezidente tapo Skapiškio mėgėjų teatro režisierė Vita Vadoklienė.

„Tai – didžiulis mano darbo įvertinimas ir garbė, – džiaugsmo neslėpė A. Antulienė. – Pagrindinės viceprezidento pareigos yra palaikyti Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos ryšius su Pasauline mėgėjų teatro asociacija bei Šiaurės Europos mėgėjų teatro aljansu. Taip atsiranda galimybė atstovauti Lietuvai pasauliniuose mėgėjų teatrų bei Europos regioniniuose kongresuose, festivaliuose, atrinkti ir deleguoti į juos kolektyvus iš Lietuvos.“

Dvidešimt dvejus metus su „Atžalynu“, kuris Kretingoje gyvuoja jau keturis dešimtmečius, dirbanti ir atstovaudama Lietuvai įvairiuose festivaliuose, konkursuose A. Antulienė sakė visuomet skleidusi gerąją žinią apie Kretingą. „O nuo šiol atsiras dar daugiau galimybių garsinti savąjį miestą ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. Tikiuosi, kad nuo šiol užsimegs dar daugiau ryšių, į Kretingą atvyks daugiau svečių iš įvairių šalių“, – samprotavo režisierė.

1. Lietuvos mėgėjų tetaro sąjunga buvo įkurta 1991 m., o 1993 m. ji buvo priimta į Pasaulinę mėgėjų teatro asociaciją, kuri bendradarbiauja su UNESCO.

2. Pasaulinė mėgėjų teatro asociacija vienija 90 pasaulio šalių iš visų kontinentų.

3. 1998 m. LMTS kartu su kitomis Šiaurės Europos ir Baltijos šalimis įkūrė Šiaurės Europos mėgėjų teatro aljansą, kuriam nuo 2003 iki 2006 m. vadovavo LMTS prezidentė, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Teatro katedros vedėja Danutė Vaigauskaitė.

4. Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 2 tūkst. vaikų ir suaugusiųjų mėgėjų teatrų, kurie vienija per 40 tūkst. teatro veikloje dalyvaujančių asmenų.

5. Lietuvos mėgėjų teatro asociacija šiandieną vienija 50 geriausių šalies teatrų bei pavienių žinomų teatro veikėjų.