Skip to content Skip to navigation

Tapybos pleneras KRETINGOS PALETĖ - 2014

Pateikta: 2014-07-08 09:24 (atnaujinta: 2014-10-30 15:39)

Liepos 7 d. 18.00 val. vyks tarptautinis tapybos plenero KRETINGOS PALETĖ - 2014 atidarymas ,,Virkštininkų dvaro užeigoje“ (Vydmantų kaimas).
Tai jau antrasis Kretingos kultūros centro darbuotojų rengiamas tapybos pleneras.

Praeitų metų plenero metu dailininkai tapė gražiausius Kretingos kampelius, urbanistiką, o  nutapytus paveikslus padovanojo Kretingos kultūros centrui. Darbai buvo įrėminti ir dabar puošia Kultūros centro interjerą.                                                                                                                                                                 

Šiemet  tarptautiniame tapybos plenere dalyvaus  10 tapytojų : Regina Donbrauskaitė – ŽDS pirmininkė, Kaipėdos m. tapybos studijos GUBOJA vadovė, Tatjana Simanaitienė, Svetlana Gorenko, Rimantė Vasiljeva, Aleksandras Plotnikovas (Klaipėda), Eglė Lipinskaitė, Vytautas Kusas (Palanga), Valdonija Karaliūnienė, Genovaitė Čejauskaitė (Kretinga) ir Sarmite Caune (Venspilis). Jauniausias plenero dalyvis - A. Plotnikovas, o dailininkė Genovaitė Čejauskaitė - vyriausia plenero dalyvė, kuri tapys epizodiškai ir sudalyvaus plenero atidaryme ir uždaryme. Tik T. Simanaitienė ir V. Karaliūnienė yra dalyvavusios praeitų metų plenere MŪSŲ ŠIRDYSE IR PAVEIKSLUOSE - KRETINGA, skirtame Kretingos 760 –osioms metinėms paminėti. Kiti tapytojai, plenerų ,,liūtai", mūsų rengiamame plenere  dalyvaus pirmą kartą. Tapyti ir bendrauti  plenere panoro daug  keliaujanti, daugelyje  plenerų  užsienyje dalyvavusi dailininkė latvė Sarmitė Caune.
Šiais metais pleneras iškeliamas iš miesto į Kretingos raj. Vydmantų kaimą, jo dalyviai  gyvens  ,,Virkštininkų dvaro užeigoje", maloniai priimti šeimininkų Jurgitos ir Kęstučio Šoblinskų. Tapytojai ieškos pačių gražiausių kaimo vietų, gamtovaizdžių ar įdomių  žmonių, o įspūdžius perkels į drobes. Pačius gražiausius savo paveikslus dailininkai išeksponuos parodoje, o po to padovanos Kultūros centrui. Vakarais plenero dalyviai klausysis koncertų, aplankys įdomias rajono vietas, bendraus  prie arbatos puodelio.
Plenero metu nutapytus paveikslus kretingiškiai ir svečiai galės pamatyti surengtoje parodoje Kultūros centro Vitražo salėje liepos 11 d. 16.00 val.

Rugsėjo mėnesį paroda bus perkelta į KC Vydmantų skyrių

Plenero vadovė – Kultūros centro dailininkė Jūratė Jonauskienė
Plenero rėmėjai – Kretingos rajono savivaldybė, ,,Virkštininkų dvaro užeiga"