Skip to content Skip to navigation

Profesionalaus meno koncertai – dovana Kretingos rajono žmonėms

Pateikta: 2014-09-18 13:16

Kretingos rajono kultūros centro kolektyvo iniciatyva Pasaulinės muzikos ir Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga spalio 1 d. 18.30 val. kretingiškius džiugins profesionaliai atliekama muzika.
Profesionalus menas yra viena pagrindinių nacionalinės kultūros dalių, atspindinti kūrybiškumo, meno įvairovės ir kūrybos laisvės įtvirtinimo valstybės gyvenime lygį, laiduojanti tautos kultūros savitumą ir jos tęstinumą. Profesionalios kūrybinės veiklos ir meno įvairovės plėtotė yra vienas iš Lietuvos kultūros politikos tikslų. Valstybė numato priemones ir sudaro sąlygas profesionalaus meno kūrimui, jo sklaidai, prieinamumui, skatina kūrybinių industrijų plėtrą. Kretingos rajono savivaldybė kiekvienais metais teikia prioritetą profesionalaus meno sklaidai rajone, finansuoja su profesionaliu menu susijusius projektus, padeda ieškoti rėmėjų. Dėka finansuotų projektų ir Kretingos rajono rėmėjų lėšų Kretingos visuomenė savo gimtame mieste regėjo puikių profesionalių kolektyvų koncertų.
Šiemet Kretingos rajono kultūros centro kolektyvo kūrybinių iniciatyvų dėka vykdomas Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas koncertų ciklas ,,Susitikimai su klasika“. Projekto įgyvendinimui Lietuvos kultūros taryba skyrė 15 000 Lt (4 344,30 €).
Projekto tikslas - užtikrinti profesionalaus meno prieinamumą visoms Kretingos rajono visuomenės socialinėms grupėms, ugdyti teisingą visuomenės narių profesionalaus meno suvokimą. Pasitelkiant į pagalbą profesionalaus meno sklaidą mažame mieste, įtakoti visuomenės kultūros lygio augimą, meninį išprusimą, domėjimąsi aukšto lygio menu.
Renginiai bus skirti visų socialinių grupių nariams, o ypač materialinius sunkumus patiriantiems gerbiamiems senjorams, nedideles pajamas gaunantiems, biudžetinėse įstaigose dirbantiems darbingo amžiaus žmonėms, jaunuoliams, kurie mokosi bendrojo lavinimo įstaigose arba studijuoja universitetuose bei kitose aukštesnįjį bei profesinį išsilavinimą suteikiančiose mokslo institucijose. Tai itin didžiulė paskata Kretingos rajono elitui: medikams, mokytojams, kultūros darbuotojams, dvasinio luomo atstovams ir kt. turėti plačias galimybes didžiuotis savo rajono kultūros įstaigomis, kuriose galima pamatyti aukšto lygio profesionalaus meno renginius bei pagerinti materialinį gerbuvį lankantis nemokamai organizuojamuose renginiuose. Šio projekto dėka, manome, rezultatyviai prisidėsime prie rajono kultūrinės regioninės profesionalaus meno sklaidos politikos formavimo ir vystymo rajone bei teisingo finansinių išteklių investavimo į aukšto lygio meno bei kultūros produktus.
Birželio mėnesį, Kretingos miesto šventėje jau startavo pirmasis projekto koncertų ciklo ,,Susitikimai su klasika“ profesionalios muzikos koncertas. Miestiečiai ir svečiai Kretingos miesto įkūrėjo Jono Karolio Chodkevičiaus atminimo pagerbimo iškilmių metu regėjo Klaipėdos brass kvinteto (varinių pučiamųjų ansamblio) ir Kretingos meno mokyklos šokėjų atliekamą istorinio šokio muzikinę teatrinę improvizaciją.
Spalio 1 d. 18.30 val. vyks antrasis projekto koncertų ciklo ,,Susitikimai su klasika“ profesionalios muzikos koncertas, skirtas Pasaulinės muzikos ir Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienai. Kretingiškiai Kultūros centro scenoje nuoširdžiais aplodismentais galės pasitikti įspūdingą, jaunatvišką šiemet savo kūrybinės veiklos dvidešimtmetį švenčiantį Šv. Kristoforo kamerinį orkestrą, vadovaujamą profesoriaus Donato Katkaus. Tai reprezentacinis Vilniaus miesto orkestras, garsinantis sostinės vardą ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro pristatyti nereikia – jis kaskart stebina repertuaro įvairove, intriguoja išskirtiniais pasirodymais, žavi savo profesionalumu, išlikdamas jaunatvišku ir šiuolaikišku.
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras yra ne tik produktyviausias kolektyvas Lietuvoje, per metus paruošiantis apie 80 skirtingų žanrų bei nuotaikų programų, bet ir geidžiamas garsiausių solistų scenos partneris. Orkestras jau koncertavo su tokiais atlikėjais kaip Charles Castronovo (tenoras), Violeta Urmanavičiūte-Urmana (sopranas), Alfredo Nigro (tenoras), Maksimu Vengerovu (smuikas), Maria João Pires (fortepijonas), Kerstin Avemo (sopranas), Martynu Levickiu (akordeonas), Virgilijumi Noreika (tenoras), Davidu Geringu (violončelė), Maria Cliegel (violončelė), Leonidu Chizhiku ir daugeliu kitų. Spalio 1 d. šventinėje programoje Šv. Kristoforo orkestras pasirodys su solistais. Scenoje susitiks netikėtas  duetas - žavingoji Evelina Sašenko ir charizmatiškasis Liudas Mikalauskas. Rodos, šie solistai atstovauja skirtingiems muzikos žanrams ir stiliams, tačiau juos vienija neabejotinas talentas, nesuvaidintas nuoširdumas, meilė muzikai ir emocionalumas. Šį kartą jie pasirodo drauge, lydimi Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, todėl, mieli kretingiškiai, nepraleiskite ypatingos muzikinės akimirkos, vertos papuošti Jūsų sielos gelmes!
Gruodžio mėnesį, Kretingos rajono kultūros centro kolektyvas vėl vykdys labdaros paramos akciją, kurios metu kretingiškiai aukos pinigines aukas sunkiomis ligomis sergantiems rajono žmonėms. Kartu su šia akcija finišuos trečiasis projekto koncertų ciklo ,,Susitikimai su klasika“ profesionalios muzikos koncertas. Koncertuos itin aukšto meninio lygio kolektyvas. Kas jis? Tegul lieka paslaptis. Tikimės visų kretingiškių aktyvaus dalyvavimo kultūriniuose renginiuose.
Visi koncertai nemokami.

Kretingos rajono kultūros centro
direktoriaus pavaduotoja kultūrai
Vita Urbonienė