Skip to content Skip to navigation

Kretingos ,,Tonciui" - laureato diplomas

Pateikta: 2017-05-29 14:14

Kretingos rajono kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Toncius“, vadovaujamas Andriaus Razmaus, dalyvavo suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkurso „Pora už poros“ finale – Ukmergėje įvykusiame renginyje kretingiškiai buvo nominuoti mažojo laureato diplomu. Kretingos rajono kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė, vadovaujama Andriaus Razmaus, tapo respublikinio konkurso „Pora už poros“ laureate, ir tai yra pirmas toks laimėjimas kolektyvo istorijoje.

„Tai – pirmas toks aukštas įvertinimas bei laimėjimas kolektyvo istorijoje“, – neslėpė „Tonciaus“ šokėjai, pasidžiaugę, jog kolektyvas vertinimo komisiją įtikino savo profesionalumu.

„Toncius“, kuris kitąmet švęs veiklos 20-ies metų jubiliejų, Ukmergėje sušoko šokį „Senjorų apvalcius“, kurį sukūrė kretingiškė choreografė Jūratė Kiškienė ir kompozitorius Pranas Razmus, bei Lietuvoje garsios choreografės Laimutės Kisielienės išplėtotą liaudies šokį „Spiečiaus kadrilis“.

„Kad sušoktume profesionaliai ir įtikinamai, apsišarvavę kantrybe daug dirbome ir repetavome. Mūsų triūsas buvo įvertintas – už „Senjorų apvalcių“ buvome apdovanoti diplomu kaip už išraiškingiausiai atliktą šokį“, – teigė viena „Tonciaus“ šokėjų Diana Bakstienė.

Konkursas „Pora už poros“ turi gilias tradicijas – rengiamas nuo 1969 m., kas ketverius metus. Į jo finalą pateko tie šalies kolektyvai, kurie zoniniame ture – jis šiemet vyko Kuršėnuose – pelnė I-II vietas. „Toncius“ ir zonoje skynė laurus – kretingiškiai užėmė I v.

„Toncius“ vienija liaudiško šokio mėgėjus, kuriems tai yra tapę pomėgiu, laisvalaikiu, draugyste – šokėjai neslėpė draugaujantys šeimomis, o kolektyvą sudaro įvairiausių profesijų žmonės – pedagogai, verslininkai, medikai, inžinieriai, prekybininkai. Vieni jų yra šokę mokyklų kolektyvuose, kai kurie save per šokį atradę jau brandesniame amžiuje. Šokėjai įsitikinę, jog ir jų vadovas A. Razmus moka įskiepyti meilę šokiui.