Skip to content Skip to navigation

KRETINGOJE AIDĖS KAPELŲ ŠVENTĖ „GROK, ŽEMAITI!“

Pateikta: 2014-10-31 10:08 (atnaujinta: 2015-01-29 14:37)

Įpusėjus auksiniam rudeniui, kretingiškius vėl nudžiugins tradicinė kasmetinė liaudiškų kapelų šventė „Grok, žemaiti!“, šiemet Kretingoje šurmuliuosianti jau 23 kartą. Kretingos rajono kultūros centro liaudiška kapela „Lakštingelė“ (vad. P. Razmus), šį pavasarį tapusi LRT laidos „Duokim garo“ kapelų varžytuvių vicečempionais, su pakilia nuotaika pasitinka artėjančią šventę ir ketina savo ištikimiems gerbėjams dovanoti puokštę naujų kūrinių. O drauge su šeimininkais Kretingos rajono kultūros centre pasirodys ir gausus būrys svečių. Tai kretingiškiams gerai pažįstami kolektyvai: Skuodo „Bartuva“ (vad. V. Valinskis), Šiaulių „Salduva“ (vad. A.J. Bartašius), Nidos „Joldija“ (vad. L. Vainutis), Birštono „Lendrūnas“ (A. Jazbutis). Taip pat į šventę žada atvykti kapelos iš Latvijos ir Estijos – liaudiška kapela „Kavikste“ iš Aizkrauklės (vad. A. Ostrovska)  bei kolektyvas „Heino Tartes ir draugai“ iš Polvos (vad. H. Tartes).
Šįkart svečių pasirodymus galės išvysti ne tik kretingiškiai, bet ir rajono liaudiškos muzikos mėgėjai: lapkričio 7 dieną, penktadienį, svečiai iš Estijos koncertuos Kūlupėnuose, o lapkričio 9 dieną, sekmadienį, muzikantų iš Latvijos galės pasiklausyti karteniškiai.
Šventės dienomis numatyta ir įdomi programa patiems muzikantams bei vadovams, liaudiškos muzikos atlikėjams bei besidomintiems ja. Lakpričio 8 dieną, šeštadienį, 12  val. Kretingos rajono kultūros centre rengiamas seminaras apie pabaltijo tautų senųjų kanklių tradicijas.
O lapkičio 8-osios, šešdadienio, popietę visi liaudiškos muzikos mėgėjai laukiami Kretingos rajono kultūros centro žiūrovų salėje, kur skambės pagrindinis šventės „Grok, žemaiti!“ koncertas. Kapelų muzikantai bei koncerto vedėjai Aida Mikutienė ir Donatas Žilinskas (j) –  kaip ir visad – žada linksmą, trankią muziką bei puikią nuotaiką. Koncerto pradžia – 17 val.

Aušrinė Zulumskytė
Kretingos rajono kultūros centro renginių organizatorė